ИЗВЕШТАЈ СА ТАКМИЧЕЊА „ОТВОРЕНО ПРВЕНСТВО БЕОГРАДА ЗА ЈУНИОРЕ“

На пењачком центру Бељаница у близини Деспотовца, 23. јуна 2018. године, одржано је такмичење у спортском пењању на природној стени, Oтворено првенство Београда за јуниоре, у организацији Пењачког клуба „Гецо“ из Београда и Спортско-пењачког клуба „Осмица“ из Деспотовца, а под покровитељством Планинарског савеза Београда и Спортског савеза Београда.

За потребе такмичења опремљено је шест смерова.

Све смерове је опремио Доброта Благоје

Редни бројНазив смераТежинаДужинаБрој копчањаУређивач смера
1.DUCATI MONSTER6+/7-10m7+1Доброта Благоје
2.KTM6+/7-10m8+1Доброта Благоје
3.HONDA HORNET7-12m9+1Доброта Благоје
4.KAVASAKI VERSYS7-/711m7+1Доброта Благоје
5.APRILIA PEGASO7-/712m9+1Доброта Благоје
6.TOMOS AUIOMATIK 3M6+/7-14m10+1Доброта Благоје

 

Због максималне безбедности такмичара „Oтвореног првенства Београда за јуниоре“, на такмичарској локацији била је присутна екипа хитне помоћи из Деспотовца.

Такмичење је одржано у следећим категоријама: деца и јуниори, а у зависности од категорије, такмичари су пењали смерове на „топ роуп“ и „вођење“.

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА

На такмичењу је учествовало укупно 23 такмичара, од којих 10 у мушкој и 13 у женској конкуренцији.

Такмичари који су учествовали на такмичењу су чланови следећих клубова:

  1. Спортско-пењачки клуб „Осмица“, Деспотовац
  2. Спортско-пењачки клуб „GECO“, Београд
  3. Спортско-пењачки клуб „Стари град“, Ужице
  4. Спортско-пењачки клуб „Пентракс“, Кикинда
  5. Спортско-пењачки клуб „Спартак“, Суботица
  6. Спортско-пењачки клуб „Black Rock“, Београд

Резултати такмичења у дисциплини тежинско пењање Oтвореног првенства Београда за јуниоре, приказани су у табелама испод:

Вођење

Категорија: Девојчице 2002

Освојено местоИме и презимеКлуб
1.Нора БогнарСПК „Спартак“
2.Маја ФабриСПК „Спартак“
3.Стефана ЈосифовићСПК „Осмица“
3. Мара ВелимировићСПК „Осмица“
3.Мелиса БарнаСПК „Спартак“

 

Категорија: Дечаци 2002

Освојено местоИме и презимеКлуб
1.Петар ЧичковићСПК „Пентракс“,
2.Милан ПетрићСПК „Спартак“

 

Категорија: Дечаци 2003

Освојено местоИме и презимеКлуб
1.Данијел ЧизмадијаСПК „Спартак“

 

Категорија: Дечаци 2004

Освојено местоИме и презимеКлуб
1.Матеј КнежевићСПК „Стари град“
2.Игор ВеселићСПК „Black Rock“

 

Категорија: Девојчице 2006

Освојено местоИме и презимеКлуб
1.Сара ПутниковићСПК „GECO“

 

Категорија: Дечаци 2007

Освојено местоИме и презимеКлуб
1.Матија ЈаневскиСПК „GECO“

 

Top Roup

 

Категорија: Дечаци 2002 – 2004

Освојено местоИме и презимеКлуб
1.Душан МиљковићСПК „Осмица“
2.Доријан ЈеремићСПК „Осмица“
2.Давид ЈеремићСПК „Осмица“

 

Категорија: Девојчице 2005 – 2007

Освојено местоИме и презимеКлуб
1.Стела ЛатошСПК „Спартак“
2.Флора АделаСПК „Спартак“
2.Марија МиљковићСПК „Осмица“
3.Миа ЧичковићСПК „Пентракс“,
3. Сел ПалмаСПК „Спартак“

 

Категорија: Дечаци 2008 – 2010

Освојено местоИме и презимеКлуб
1.Максим ПурлијаСПК „Спартак“

 

Дипломе за учешће на такмичењу добиле су:

  1. Анастасија Кнежевић и
  2. Ива Мијатовић

Галерија фотографије:

За уредно спровођење такмичења „Oтворено првенство Београда за јуниоре“ као и за сумирање остварених резултата, били су задужени:

  1. Златко Јовановић и
  2. Надежда Доброта.
TOP