ИЗВЕШТАЈ СА ТАКМИЧЕЊА „ОТВОРЕНО ПРВЕНСТВО БЕОГРАДА ЗА ЈУНИОРЕ“

На пењачком центру Бељаница у близини Деспотовца, 23. јуна 2018. године, одржано је такмичење у спортском пењању на природној стени, Oтворено првенство Београда за јуниоре, у организацији Пењачког клуба „Гецо“ из Београда и Спортско-пењачког клуба „Осмица“ из Деспотовца, а под покровитељством Планинарског савеза Београда и Спортског савеза Београда.

За потребе такмичења опремљено је шест смерова.

Све смерове је опремио Доброта Благоје

Редни број Назив смера Тежина Дужина Број копчања Уређивач смера
1. DUCATI MONSTER 6+/7- 10m 7+1 Доброта Благоје
2. KTM 6+/7- 10m 8+1 Доброта Благоје
3. HONDA HORNET 7- 12m 9+1 Доброта Благоје
4. KAVASAKI VERSYS 7-/7 11m 7+1 Доброта Благоје
5. APRILIA PEGASO 7-/7 12m 9+1 Доброта Благоје
6. TOMOS AUIOMATIK 3M 6+/7- 14m 10+1 Доброта Благоје

 

Због максималне безбедности такмичара „Oтвореног првенства Београда за јуниоре“, на такмичарској локацији била је присутна екипа хитне помоћи из Деспотовца.

Такмичење је одржано у следећим категоријама: деца и јуниори, а у зависности од категорије, такмичари су пењали смерове на „топ роуп“ и „вођење“.

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА

На такмичењу је учествовало укупно 23 такмичара, од којих 10 у мушкој и 13 у женској конкуренцији.

Такмичари који су учествовали на такмичењу су чланови следећих клубова:

  1. Спортско-пењачки клуб „Осмица“, Деспотовац
  2. Спортско-пењачки клуб „GECO“, Београд
  3. Спортско-пењачки клуб „Стари град“, Ужице
  4. Спортско-пењачки клуб „Пентракс“, Кикинда
  5. Спортско-пењачки клуб „Спартак“, Суботица
  6. Спортско-пењачки клуб „Black Rock“, Београд

Резултати такмичења у дисциплини тежинско пењање Oтвореног првенства Београда за јуниоре, приказани су у табелама испод:

Вођење

Категорија: Девојчице 2002

Освојено место Име и презиме Клуб
1. Нора Богнар СПК „Спартак“
2. Маја Фабри СПК „Спартак“
3. Стефана Јосифовић СПК „Осмица“
3. Мара Велимировић СПК „Осмица“
3. Мелиса Барна СПК „Спартак“

 

Категорија: Дечаци 2002

Освојено место Име и презиме Клуб
1. Петар Чичковић СПК „Пентракс“,
2. Милан Петрић СПК „Спартак“

 

Категорија: Дечаци 2003

Освојено место Име и презиме Клуб
1. Данијел Чизмадија СПК „Спартак“

 

Категорија: Дечаци 2004

Освојено место Име и презиме Клуб
1. Матеј Кнежевић СПК „Стари град“
2. Игор Веселић СПК „Black Rock“

 

Категорија: Девојчице 2006

Освојено место Име и презиме Клуб
1. Сара Путниковић СПК „GECO“

 

Категорија: Дечаци 2007

Освојено место Име и презиме Клуб
1. Матија Јаневски СПК „GECO“

 

Top Roup

 

Категорија: Дечаци 2002 – 2004

Освојено место Име и презиме Клуб
1. Душан Миљковић СПК „Осмица“
2. Доријан Јеремић СПК „Осмица“
2. Давид Јеремић СПК „Осмица“

 

Категорија: Девојчице 2005 – 2007

Освојено место Име и презиме Клуб
1. Стела Латош СПК „Спартак“
2. Флора Адела СПК „Спартак“
2. Марија Миљковић СПК „Осмица“
3. Миа Чичковић СПК „Пентракс“,
3. Сел Палма СПК „Спартак“

 

Категорија: Дечаци 2008 – 2010

Освојено место Име и презиме Клуб
1. Максим Пурлија СПК „Спартак“

 

Дипломе за учешће на такмичењу добиле су:

  1. Анастасија Кнежевић и
  2. Ива Мијатовић

Галерија фотографије:

За уредно спровођење такмичења „Oтворено првенство Београда за јуниоре“ као и за сумирање остварених резултата, били су задужени:

  1. Златко Јовановић и
  2. Надежда Доброта.
TOP